Timsah’ın dersi Tiki-Taka

Samet Aybaba futbolcularına Barcelona’nın uyguladığı tek pasa dayalı Tiki-Taka sistemini çalıştırıyor. Oyuncularına çalım ve uzun süreli topu ayakta tutmalarını yasaklayan Aybaba taktik planını aşılamaya özen gösteriyor.

  • 18 Temmuz 2018
  • 11 kez görüntülendi.
Timsah’ın dersi Tiki-Taka

Aybaba futbolcularına ’nın uyguladığı tek pasa dayalı Tiki-Taka sistemini çalıştırıyor. Oyuncularına çalım ve uzun süreli topu ayakta tutmalarını yasaklayan Aybaba taktik planını aşılamaya özen gösteriyor.

TAKTİĞİ ÖĞRETMEYE ÇALIŞIYOR

’da yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla sürerken teknik direktör tempoyu her gün artırıyor. kampının ikinci etabının başlangıcında ‘daha çok çalışacağız’ diyen deneyimli teknik adam oyuncularına artık kondisyon yüklemesinin yanı sıra sezon içinde uygulayacakları taktik anlayışı benimsetmeye çalışıyor. Samet Aybaba’nın kafasından geçen sistemin şifreleri de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

ÇALIM VE TOPU TUTMAK YASAK

Samet Aybaba’nın taktik anlayışında Barcelona’nın uyguladığı Tiki-Taka sistemi ağırlık kazanıyor. Kısa tek paslarla topa sahip olma ve bu sayede rakibe üstünlük kurma anlamını içeren Tiki-Taka sistemini oyuncularına aşılamaya çalışan deneyimli teknik adam taktik ağırlıklı antrenmanlarını da bu doğrultuda yaptırıyor. Tecrübeli teknik adam çalım atmaya çalışılmasına ve topun uzun süreli ayakta tutulmasına asla izin vermiyor.

Kaynak : Bursahakimiyet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ