Futbol

Vakıfköy bir hazine

A Milli Takıma seçilen Ertuğrul ‘Faruk Korkmaz’ın gelişiyle de yükselen bir grafiği var altyapı oyuncularının. İlerleyen yıllarda da Vakıfköy’den nice oyuncular çıkacağına inanıyorum ‘ dedi.

Bursaspor’un genç yıldızı Ertuğrul Ersoy, A Milli Takım’a davetinin tarif edilemez bir duygu olduğunu söyledi. Her Türk oyuncunun milli takımda oynama gibi bir hedefi olduğunu belirten Ertuğrul, ‘Benim de öyleydi. Hep hayal kuruyordum.

Sezon başı Paul Le Guen’le bir dönemde çok yakındım gitmeye. Ardından bildiğiniz gibi U 21 Milli Takımının bir hedefi vardı. A Milli Takımının bir hedefi yoktu. Öyle bir tercih yapıldı. Ona çok üzülmüştüm. A Milli formayı giyemeyeceğim diye. Haberi Hüseyin Gedik verdi. O aradı. Çok mutlu oldum haberi alınca.’dedi.

Furkan’a şans verilmedi

Bursaspor altyapısından çok kaliteli isimlerin çıktığının altını çizen Ertuğrul, şöyle devam etti: ‘Bunu zaten biz biliyorduk. Bursa’daki basındaki ağabeylerimiz de biliyordu.

Dışardan gelen hocaların bunu çok yakınen bilmemesi, kimseyi eleştirmiyorum, bu oyuncuların oynamasını biraz geciktirebilir. Mustafa Er’in gelişiyle oldu.

Aslında baktığımızda sezonun genelinde benden ziyade Furkan Soyalp, sezonun ilk yarı döneminde de çokça maçta formayı hak ediyordu. Olmadı. Mustafa hocamızla birlikte bir çıkış yakaladık.’

Vakıfköy damga vurdu

‘Vakıfköy zaten verimli toprak. Faruk Korkmaz’ın gelişiyle de yükselen bir grafiği var altyapı oyuncularının. U16 takımımız biliyorsunuz Türkiye Şampiyonu oldu. U14 takımı Türkiye 3.’sü oldu.

Bu burada kalmayacak. İlerleyen yıllarda da altyapıdan nice oyuncular çıkacağına inanıyorum. Çünkü bu bir gelenek oldu. Bunun da bozulacağına inanmıyorum. Yine her zaman olduğu gibi bu yıl da Vakıfköy, Türkiye’de altyapıya damga vurdu diyebilirim.’

Kaynak : Olay

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün