Futbol

Ve kriz çözüldü! Bayraklar Timsah Arena’da…!

’lu taraftarların Fenerbahçe maçı öncesi hazırladığı bin adet yeşil beyaz bayraklar, Emniyet Müdürlüğü tarafından, toplatıldı. Taraftarlar ise bu karara sosyal medya üzerinden gösterdi. Kriz taraftarların tepkisi üzerine çözüldü.

Süper Lig’de son 7 maçında yenilgi yüzü görmeyen iki takım Bursaspor ile Fenerbahçe bu akşam ’da kozlarını paylaşacak.

Maç için özel kareografi hazırlayan Beyazlı taraftarlar, maç öncesi büyük şok yaşadı. Fenerbahçe maçına özel olarak hazırlanan bin adet yeşil beyazlı bayrak, Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından toplatıldı.

Sosyal medya üzerinden bu karara tepki gösteren yeşil beyazlı taraftarlar, yüzlerce tweet attı. Taraftar gruplarının liderleri ise, Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün bu karardan dönmemesi halinde maça girmeyeceklerini yine sosyal medya üzerinden duyurdu.

TEKSAS’TAN KRİZ AÇIKLAMASI

Teksas taraftar grubunun twitter adresinden yaşanan kriz ile ilgili şu açıklama yapıldı:

“Her fırsatta taraftarın şiddetle değil, görsel güzellikle anılmasından yana olduğunu söyleyen idari amirler, taraftarın emeğini hiçe sayıp yapılan onca hazırlığı çöpe atıyor. Tribünler taraftarla, taraftarın kattığı emekle güzeldir. Bu yanlıştan dönün.”

Teksas Grubu, bu akşam için bir kareografi sürprizi hazırladıklarını ve tribünlerin tamamen dolacağını duyurmuştu.

VE KRİZ ÇÖZÜLDÜ…

Maça girmeme ihtimalinin de konuşulması üzerine Bursaspor Kulübü harekete geçti ve yeşil beyazlı ekip Bursa Emniyet Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda taraftarın Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’na bayrakları ile giriş yapabileceklerini açıkladı. Böylelikle Fenerbahçe maçı öncesinde bayrak krizi de çözülmüş oldu.

Kaynak : Bursahakimiyet

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün