Bir hayal gerçek oluyor…

Bursaspor Spor Lisesi için geri sayıma geçildi.

  • 15 Mayıs 2018
  • 62 kez görüntülendi.
Bir hayal gerçek oluyor…

Bursaspor Spor Lisesi için geri sayıma geçildi.

Bursaspor Başkanı Ali Ay, dün AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin’le beraber Vakıfköy’de inceleme yaptı.

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin, Spor Toto Teşkilatı Hukuk Müşaviri Sercan Mumcu ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer, Spor Lisesi için dün Vakıfköy’de biraraya geldi. Projenin, 10 gün içinde resmiyet kazanacağını müjdeleyen Hüseyin Şahin, ‘Bursaspor’da geleceğin futbolcularını yetiştirme çabalarını, güzel bir çalışmayla eyleme dönüştürüyoruz’ dedi.

BURSASPOR SPOR LİSESİ

Bursaspor Başkanı Ali Ay da, ‘En sonunda hayallerimiz gerçekleşti. Okulun yanına da konaklama tesisi de yapılacak. Eğitim kısmı Milli Eğitim Bakanlığı’na verilecek. Tüm masraflar onlara ait olacak.

İsmi Bursaspor Spor Lisesi olacak’ diye konuştu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ise, ‘Bugün bir milattır. Bursamıza, Bursasporumuza hayırlı olsun. Emeği geçenleri kutluyorum. Böyle bir lisenin de gerek Bursaspor’a gerekse Türk sporuna büyük katkısı olacaktır’ ifadelerini kullandı.

**

Sporcu fabrikası olacak

Projede büyük katkısı olan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, çok mutlu olduklarını söyledi. Edebali, ‘Bu iş önce hayalle başladı. Şimdi gerçeğe dönüşüyor.

Sportif başarılar çok önemli. O büyük sahaların arkasındaki başarı Spor Lisesi ile taçlandırdığımızda, Bursaspor Kulübünün diğer kulüpler nezdinde ayrı bir yeri olacak.

Gençlerimizi spora bilimsel olarak da hazırlamak önemli olacak. Bursaspor, geçmişte olduğu gibi sporcu fabrikası olmaya devam edecek. Yıldırım ilçesinde olması da ayrıca heyecan verici. Biz de Yıldırım’ı spor şehir yapmak için çabalıyoruz’ dedi.

Kaynak : Olay

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ