Yönetim

Bursaspor kongresinde Ali Ay’a 3 şok birden!

’daki başkanlık görevi dün itibariyle sona eren Ay genel kurulda üç şok birden yaşadı. Ay, hem ibra edilmedi, hem disiplin kuruluna sevk edildi hem de aldığı temlik kararları iptal edildi.

Bursa Hakimiyet
Bursa
27°
Bursa Hakimiyet
ANASAYFA
WEB TV
GALERİ
YAZARLAR
BURSA
GÜNDEM
MAGAZİN
DÜNYA
EKONOMİ
TEKNOLOJİ
SPOR
BURSASPOR
BURSA’DA SPOR
SAĞLIK
YAŞAM
KÜNYE
İLETİŞİM
Ali Ay’a 3 şok birden!
24 Haziran 2019 Pazartesi, 08:17 BURSASPOR
Bursaspor’daki başkanlık görevi dün itibariyle sona eren Ali Ay genel kurulda üç şok birden yaşadı. Ali Ay, hem ibra edilmedi, hem disiplin kuruluna sevk edildi hem de aldığı temlik kararları iptal edildi.

Ali Ay’a 3 şok birden!
HABER | ZİNCİROĞULLARI

Genel kurul üyeleri Yeşil Beyazlı kulübün eski başkanına görülmemiş bir fatura kesti.

KONGREYE KATILMADI

Bursaspor’da dün yapılan olağanüstü genel kurula katılan delegelerin hepsi takımın küme düşmesinde baş sorumlu olarak gösterdikleri eski başkan Ali Ay ve yönetimini eleştiri yağmuruna tuttu. Ali Ay ve ekibinden genel kurula sadece basketbol takımı ile şampiyonluk yaşayan Sezer Sezgin kong-reye katıldı. Kendisi de dahil yönetimden başka gelen olmadığı için faaliyet ile mali raporun okunması genel kurul divan başkanlığına kaldı. Kongreye katılmayan Ali Ay kürsüye çıkan tüm konuşmacılardan ağır eleştiri alırken, üç şok birden yaşadı.

DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

Ali Ay öncelikle ve mali olarak oybirliği ile ibra edilmedi. Bunun yanı sıra Ali Ay ile fabrikasında da müdürlük görevinde bulunan kongre üyesi Cemil Parlakay genel kurulun oybirliği ile aldığı karar sonrası disiplin kuruluna sevk edildi. Ali Ay’a üçüncü şok ise Denetleme Kurulu tarafından verilen önerge sonrasında geldi. Karar defterinde imza altına alınan oyuncuların satışı, Soğanlı’daki benzinlik arazisi, isim hakkı gelirleri, ve passolig gelirlerine konulan temlik, ipotek ve rehin kararları oybirliği ile iptal edildi.

Karar defterinde imza altına alınan oyuncuların satışı, Soğanlı’daki benzinlik arazisi, isim hakkı gelirleri, bilet ve passolig gelirlerine konulan temlik, ipotek ve rehin kararları oybirliği ile iptal edildi.

Ali Ay ile birlikte disiplin kuruluna sevk edilen Cemil Parlakay, olağan mali genel kurulda karıştığı kavga ve kulübe bağışlamadığı ortaya çıkan Çanakkale’deki arsa ile gündeme gelmişti.

MARKAJ GÜNDEMİ BELİRLEYECEK

AS TV’nin ekran klasiği Markaj, Bursaspor’da yine gündemi belirleyecek. Genel kurulun yorumlanacağı ve Sönmez Medya Müdürü Süha Gürsoy’un sunacağı programa Adem Vural, Erkan Öncel, Le-vent Batur ile Çetin Sabırlı katılacak. Markaj saat 20.30’da başlayacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün