Yönetim

Bursaspor’da büyük şok!

Bursaspor’da Denetleme Kurulu üyesi Tayfur Güllülü, yaptığı incelemede mevcut yönetim kurulunun, kulübün takım gelirlerine, taşınmaz gelirlerine ve hatta stadyum gelirlerine dahi el koyduğunu duyurdu.

23 Pazar günü Seçimli Olağanüstü Genel Kurulu’nu gerçekleştirecek olan Bursaspor’da Denetleme Kurulu üyesi Tayfur Serdar Güllülü, Bursaspor Kulübü’nde mevcut yönetim kurulunun, alacaklarına karşılık gelirlere el koyduğunu açıkladı.

Bursaspor Kulübü’nde mevcut yönetiminin kurulunun, görev teslim anına kadar Bursaspor’un çıkarlarını gözetmekle yükümlü olduğunun altını çizen Güllülü, mevcut yönetim kurulu döneminde yaşanan Spor Toto Süper ’den düşüş sebebiyle sadece 70 milyon lira yayın geliri kaybına uğrayacak Bursaspor Kulübü’nün geleceğine daha fazla kilit vurulmaması gerektiğini etti.

Sözleşmesi devam eden oyunculara ilişkin de tasarrufun gelecek yönetimin kararına bırakılması gerektiğini daha önce söylediklerini belirten Güllülü, “Kongre tarihine kadar transfer gelirinin yönetici alacaklarına mahsubu ya da kulüp alacaklarının temliki gibi yönetim kurulu kararı alınırsa bu kararların iptali için kurulumuzun gerekli işlemi başlatacağı konusunda da kendilerini uyarmıştık” dedi.

STADYUMDAN TAŞINMAZLARA, TAKIM GELİRLERİNE KADAR…

Ancak bugün itibariyle sabah saatlerinde Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde Yönetim Kurulu Karar Defteri’ni incelediğini belirten Güllülü, “Üzülerek belirtmek isterim ki; bugün Karar Defteri’ne eklenen 19 Haziran 2019 tarihli 53 numaralı karar ve sonrasındaki kararların içeriğinin futbolcu satışlarından ve diğer kulüplerden alacaklardan doğmuş/doğacak tutarlarını yönetici alacaklarına, karşılık temlik ve rehin konulduğunu, kulübümüze ait Soğanlı Mahallesi Yakın Çevre Yolu üzerindeki mevcut taşınmazın üzerine yönetici alacaklarına karşılık ipotek konulduğunu, Büyükşehir Belediye Stadyumu ile alakalı tüm isim hakları, reklam ve kira gelirleri üzerine yönetici alacaklarına karşılık temlik konulduğunu, Bursaspor Kulübü Derneği’ne Aktif Yatırım Bankası A.Ş. tarafından ödenecek e-bilet, Passolig ve doğmuş/doğacak tüm bilet gelirlerine yönetici alacaklarına karşılık temlik ve rehin konulduğunu, Türkiye Profesyonel Futbol Kulüpler Vakfı tarafından yapılacak kulüp lehine doğmuş/doğacak tüm alacaklardan yönetici alacaklarına karşılık temlik ve rehin konulduğunu ve özetle yönetici alacaklarına karşılık kulübümüzün doğmuş/doğacak tüm takım gelirlerine temlik ve rehin konulduğunu tespit etmiş durumdayım” ifadelerini kullandı.

ÜYELER 3 AY İÇİNDE MAHKEMEYE BAŞVURARAK İPTALİNİ İSTEYEBİLİR

Bir Bursasporlu ve Denetleme Kurulu üyesi olarak bu kararları içi acıyarak okuduğunu belirten Güllülü, “Ancak unutulmamalıdır ki bir derneğin en üst ve yetkili organı Genel Kurul’dur. Şöyle ki; Yönetim kurulumuzun bu kararları hukuka aykırı olup kesin hükümsüz olup yok hükmündedir. Bursaspor Kulübü kamu yararına dernek olup Dernekler Kanunu’ndan hüküm bulunmayan durumlarda öncelikle Medeni Kanun ve Medeni Kanun’da hüküm bulunmayan durumlarda kıyasen Ticaret Kanunu ve Kooperatifler Kanunu uygulanmaktadır. Toplantıda hazır bulunan ve kanuna veya tüzüğe aykırı olarak alınan Genel Kurur kararlarına katılmayan her üye, karar tarihinden başlayarak bir ay içinde; toplantıda hazır bulunmayan her üye, kararı öğrenmesinden başlayarak bir ay içinde ve her halde karar tarihinden başlayarak üç ay içinde mahkemeye başvurmak suretiyle kararın iptalini isteyebilir. Diğer organların (Yönetim ve Denetim) kararlarına karşı, dernek içi denetim yolları tüketilmedikçe iptal davası açılamaz” ifadelerine yer verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün