Yönetim

Bursaspor’da kongrede ikinci aday çıkacak mı?

kongre kulislerinde bir grup genel kurul üyesinin Mesut Mestan’ın karşısına yeni bir çıkarmak için kolları sıvadığı konuşuluyor. Ancak bunun için tüzük değişikliği gerekiyor. Eğer tüm prosedürler yerine getirilirse kongrenin iki ya da daha fazla arasında geçme ihtimali bulunuyor.

Mesut Mestan’ın tek aday olduğu genel kurul öncesi için yeni gelişmeler var.

Bursaspor’da 23 ’da yapılacak ve Mesut Mestan’ın tek başkan adayı olarak gideceği genel kurul için geri sayım sürerken, kulislerle büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Bir grup genel kurul üyesi kongrede tüzük değişikliğine giderek Mestan’ın karşısına yeni bir başkan adayı çıkarma fikri üzerinde duruyor. Bursaspor camiası bu sürpriz gelişmeyle çalkalanırken, tüzük değişikliği için hayli çetrefilli bir yol izlenmesi gerekiyor. Dernekler kanununa göre kongrede tüzük değişikliğinin yapılmasının önünde bir engel bulunmuyor. Buna göre öncelikle genel kurula katılan kongre üyelerinin onda biri tüzük değişikliği için genel kurul Başkanlığına imzalı önerge verme zorunluluğunda.

ÜÇTE İKİSİNİN ONAYI GEREK

Eğer bu sağlanırsa, Olağanüstü Divan Başkanlığı bu önergeyi kongre gündemine alarak oylama işlemine geçme durumunda. Oylamada genel kurul üyelerinin üçte ikisi ‘evet’ dediği takdirde tüzük değişikliği yapılmasının önü açılıyor. Burada dikkat çeken husus tüzük değişikliğin mevcut kongreden itibaren geçerli olduğunun belirtilmesi ve yönetim ile başkan adaylığı hakkında bulunan tüm maddelerin değiştiril-mesinin şart olması. Tüm bunlar sağlandığı takdirde kongrede Mesut Mestan’ın kar-şısına yeni bir başkan adayının çıkma ihtimali var. Bu durumda Bursaspor’un olağanüstü kongresi çift ya da daha fazla sayıda başkan adayı arasında geçebilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün