Yönetim

Bursaspor’da Mesut Mestan tek aday

Bursaspor'da yaklaşan kongre öncesi başkanlık koltuğuna bir talip çıktı. Şampiyonluk yılında Futbol Şube Sorumlusu olan Mestan ve yönetimi, olağanüstü genel kurulun ardından ateşten gömlek giyecek.

Bursaspor’da yaklaşan kongre öncesi başkanlık koltuğuna bir talip çıktı. Şampiyonluk yılında Futbol Şube Sorumlusu olan Mestan ve yönetimi, olağanüstü genel kurulun ardından ateşten gömlek giyecek.

Bursaspor’da 15-23 Haziran tarihleri arasında yapılacak Olağanüstü öncesi başkan adaylarının başvuru süresi doldu. Mali anlamda oldukça sıkıntılı günlerden geçen yeşil beyazlılarda koltuğa sadece Mesut Mestan talip oldu. Avukatı Yıldırım Hacıoğlu aracılığıyla dilekçesini ileten Mestan, tek adaylı girilecek kongrede Bursaspor’un yeni başkanı olacak.

KENDİSİ GELEMEDİ

Bursaspor’un her iki şampiyonluğunda da yönetimde olan ’de zaferde de futbol şube sorumluluğu görevini yapan Mestan, bir anlamda ateşten gömleği giyecek. Şehir dışında olduğu için Mesut Mestan, adaylık başvurusuna gelemedi… Mestan’ın bugün Bursa’da mevcut başkan Ali Ay’la bir araya gelip, kulübün mali ve idari tablosunu alması bekleniyor…

Bursaspor sahipsiz değil

‘Arkadaşlarımla beraber taşın altına elimizi değil gövdemizi koyacağız’ diyen Mesut Mestan, ‘Bizlere güvenin ve yanımızda olun’ dedi.

Adaylık başvurusuna şehir dışında olduğu için gelemeyen Mesut Mestan’a telefonla ulaşarak görüşlerini sorduk… Bursaspor’un sahipsiz olmadığını kaydeden Mestan, ‘Zor durumda bir kulüp devralacağımızı biliyoruz ancak bu şehir daha önce de aynı durumlardan çıkmasını bildi. Arkadaşlarımla beraber taşın altına elimizi değil gövdemizi koyacağız. Yalnız Bursaspor’u bu sıkıntılı süreçten bizlerin tek başına çıkartması mümkün değil. Şehir olarak kenetlenmeliyiz’ dedi.

SUÇLU ARAMA ZAMANI DEĞİL

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaçları olduğunu dile getiren Mesut Mestan, ‘Şuan suçlu aramanın, -Biz niye buralara düştük- demenin zamanı değil. Düştüğümüz yerden her beraber çıkacağız. Bursasporluyum diyen herkes destek vermeli. Bizlere güvenin ve yanımızda olun. Bursaspor’un sahipsiz olmadığını şimdi tüm camia olarak Türkiye’ye de kanıtlamamız lazım. Belki seçimi beklemeden bile kolları sıvayıp çalışmalara başlayacağız’ diye konuştu.

MESUT MESTAN’IN LİSTESİ

YÖNETİM ASİL
Mesut MESTAN
Ahmet ERARSLAN
Erol TURAN
Görkem AKBAŞ
Kıvanç ÇAKALLIOĞLU
Konuralp YEŞİL
Ömer Faruk ŞAHİN
Sezer SEZGİN
Ali BÜYÜKKURT
Selçuk EREN
Serkan SUBAŞI
Yavuz AMAN
Yıldırım HACIOĞLU

YÖNETİM YEDEK
Uğur ÇELİKYAY
Fatih ÖZTÜRK
Serhat YILDIRIR
Ersin TOKER
Murat ÇALIKAPAN
Rıdvan ÖZKAN

DELEGELERİ ASİL
Besim HACIOĞLU
Hasan BAŞARAN
M.Kemal GÜRMEN
Mehmet ÇAKMAN

TFF DELEGELERİ YEDEK
Hüseyin KARA
Adnan YAZIK
Ali Yüksel DELİÇAY
İlhan BİÇER

DİSİPLİN KURULU ASİL
Mustafa Kemal ŞENÇAYIR
Sungurtekin ÖZTAN
Umut ÖNEL

DİSİPLİN KURULU YEDEK
Cihan KAYRAK
Aygül ARDA
Engin DEMİR
Denetleme Kurulu’na Serdar Güllülü

Yalçın Cambaz’la birlikte görev yapan Güllülü, göreve talip oldu.

Bursaspor Olağanüstü Kongresi için Bağımsız Denetleme Kurulu adayı Tayfur Serdar Güllülü listesini Başkanlığına verdi. Yönetimde yer alan isimlerle birlikte Özlüce ye gelen Güllülü, Bursaspor’a faydalı olmak için çalışacaklarını belirtti. Kurulu’na verilen Bağımsız Denetleme Kurulu asil listesi Tayfur Serdar Gülgülü, Yalçın Cambaz ve Uğur Özer’den oluştu. listede ise Recep Güller, Onur Dağlı ve Emir Akbayır yer aldı.

Ali Ay sessizce ayrıldı

Bursaspor’un mevcut Başkanı Ali Ay, gün boyu Özlüce’de gelişmeleri takip etti. arkadaşlarıyla beraber olan Ay, kongre sürecinin Bursaspor’a hayırlı olmasını diledi.

Eski yönetimden 3 isim

Mesut Mestan’ın listesinde Ali Ay yönetiminden 3 isim yer aldı. Basketbol takımını şampiyon yapan Sezer Sezgin ile birlikte Görkem Akbaş ve Ömer Faruk Şahin, yeni dönemde de görev alacak. Ayrıca Ahmet Eraslan ve Ali Büyükkurt da geçmiş dönemlerde yönetimlerde görevde bulunmuştu.

Kaynak
Olay
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün