Yönetim

Bursaspor’un borcu 437 milyon 909 bin lira..!

Kulübü’nün Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirildi. Denetleme Kurulu üyesi Tayfur Güllülü, tarafından raporu açıklandı.

Buna göre Bursaspor Kulübü’nün 31 Mart 2019 tarihi itibariyle toplam borcu 437 milyon 909 bin lira oldu. Borçların pasta payı sportif faaliyetler için 124 milyon 495 bin lira, ticari borçlar için 110 milyon 302 bin lira, finansal borç için 104 milyon 710 bin lira, kamu borçları için 42 milyon 49 bin lira, diğer borçlar için 34 milyon 293 bin lira ve yönetici borçları için 22 milyon 62 bin lira olarak dağılım gösterdi.

Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu kararıyla kulübe ait Dereçavuş ve Yunuseli’ndeki arsaların Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ay’a alacaklarına mahsuben 26 milyon 500 bin liraya devredilirken, değerleme neticesinde ortaya çıkan 1 milyon 825 bin liralık farkı ise Bursaspor’a kazandırıldı.

Gülülü, yaptığı açıklamada “Kırmızı halıları ortadan kaldırmamız gerekiyor, mütevazi olmalıyız, altyapıya önem vermek zorundayız. Bilgiler yeni yönetim kurulu ile paylaşılacak. Bursaspor Kulübü şu an yoğun bakımda olabilir, ciddi anlamda hastayız fakat Bursa çok büyük bir şehir. Bursa’daki herkesin bu hastalığı kaldırma adına birleşmesi gerekiyor” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün