Yönetim

Faruk Çelik’ten Bursasapor’la ilgili flaş açıklamalar..!

Bursaspor’da Mesut Mestan’ın tek olarak gireceği kongre beklenirken, eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’ten çarpıcı açıklamalar geldi. Sorunun başkanlık olmadığını söyleyen Çelik, “, Bursaspor’un arkasında durmazsa bunun çıkışı yok.” dedi.

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in Olay gazetesi Başyazarı Ahmet Emin Yılmaz’a yaptığı açıklamalar şöyle:

‘BAŞKANLIK MESELESİ SORUNU ÇÖZMEZ’

“Bu süreçte ben hiç kimseye başkan adayıyım demedim. Bana gelenlere ve görüştüğüm kişilere ‘Bursaspor için elimi taşın altına sokmaya hazırım’ dedim. Israrla kent bütünleşmesi gerektiğini tekrarladım. Çünkü, bizim mücadelemiz hiçbir zaman başkanlıkla ilgili olmadı. İlk günden beri söylüyorum, başkanlık meselesi Bursaspor’un sorununu çözmez. Bursaspor’un derdini çözecek olan önce Bursa’nın topyekûn sahip çıkmasıdır. Bu bilinçte olmalıyız. Ben bunu savundum.”

‘BURSA, BURSASPOR’UN ARKASINDA DURMAZSA..:’

“Bursaspor’a kent dinamikleri gerçekten sahip çıkmalı. Her şeyden önce Bursa’nın birlikteliğinin sağlanması gerekiyordu. Benim mücadelem buydu. Ne aday olacağımı söyledim, ne de birisi aday olsun diye telkinde bulundum. Tam tersine, ‘Kimin aday olacağı fark etmez, yeter ki Bursa aday olacak kişinin arkasında olsun’ dedim. Önce bunu sağlamalıyız. Benim hedefim, adayın arkasında duracak gücü oluşturmaktı. O oluşmazsa adayın yapacağı bir şey yok. Maalesef, Bursaspor’un arkasında topyekûn nasıl dururuz mücadelesini başaramadık. Başkanın sırtını dayayacağı gücü oluşturmalıyız. Yalnızca başkanlık meselesiyle bu çözülmez. Açık ve net söylüyorum. Bursa, Bursaspor’un arkasında durmazsa bunun çıkışı yok.”

‘KİMSE BENİM ÜZERİMDEN HESAPLAŞMA YAPMASIN’

“Ben kimseye adayım demedim. Çünkü gündemimde böyle bir düşünce yok, hiç olmadı. Yine kimseye ol, ya da olma da demedim. Onun için, kimse kendi hesaplaşmasını benim üzerimden yapmasın.”

‘ARKA KAPI DİPLOMASİSİ ÖNEMLİ’

Koç ’nin en zengini. Onun gibi birini bulabilir misin? Fakat Ali Koç’un başkan olduğu neredeyse küme düşecekti. Sayın Cavit Çağlar hiçbir resmi görevi olmadığı halde gitti Putin’le görüştü, Türkiye’nin meselesini çözdü. Arka kapı uygulamaları her alanda önemli. Bu potansiyeli Bursa iyi kullanmalı.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün