Hüseyin Akdemir adaylık sürecini anlattı

Bursaspor Kulübü Başkan adaylarından Hüseyin Akdemir Bursa.com’da Tarık Çapçı ve Serkan Yetişmişoğlu’nun sorularını yanıtladı.

  • 18 Mayıs 2018
  • 90 kez görüntülendi.
Hüseyin Akdemir adaylık sürecini anlattı

Bursaspor Kulübü Başkan adaylarından Hüseyin Akdemir Bursa.com’da Tarık Çapçı ve Serkan Yetişmişoğlu’nun sorularını yanıtladı.

Hüseyin Akdemir “İlk anda Bursaspor’un mali durumuna el atmamız gerekiyor. Bizim en büyük amacımız, geldiğimizde borçta iyi bir yapılandırmaya gitmek” dedi.

İşte Akdemir’in röportajından öne çıkan dikkat çeken ifadeler:

Stadyumun isim hakkına, çevre dükkanlara ve çevresinin düzenlemesine karar vereceğiz. Stadyum isim hakkı için 4 firmayla görüşüyoruz. 1’i yabancı, diğer 3’ü yerli.

Sportif direktörün dışında futbol şube sorumlusu olacak. Bağlantılı çalışacaklar.

Ben hayatım boyunca hedefimi küçük tutmadım. Hedefimiz hep yukarıdaydı, hep zirvedeydi. Zirveye çıkmakla bitmiyor, zirvede kalıcı olmak gerekiyor. Biz seçilirsek bunu sağlayacağız. Kurumsal yapıyı oturtup, kişilere bağlı kalmadan sistemin yürümesini sağlayacağız.

Benim diğer adaylardan farklarımdan biri, İstanbul ayağına yakın bir insanım. Biz Bursa ili içerisinde kalmayacağız. Bursasporumuzu İstanbul takımı gibi değerlendireceğiz. Lobi anlamında bunu oluşturacak gücümüz de var.

Benim hedeflerimin arasında Kulüpler Birliği başkanlığı da var.

Biz kongreye güveniyoruz. Bağımsız adayların seçilmesini istiyoruz. Gelsinler, bizi onlar denetlesinler istiyoruz. Biz bu konuda açığız, hep şeffaf olduk.

Bunu duyduğumuzda dedim ki; konuyla ilgili dilekçe vermeyelim, aday göstermeyelim kongremiz seçsin getirsin. Onlar bizi istediği gibi denetlesin ki yarın öbürgün hesabı onlar versin, biz rahat edelim.

Ekibimizin içerinde olmayan, para verip çalıştırılamayacağınız kişilerden danışmanlık desteği alacagiz. Bir dernek havasında bize yardım edilecek. Profesyonel anlamda fakat bir bedel karşılığı olmadan.

Birçok projelere el atmış, birçok projeleri başarılı şekilde yürütmüş kişilerden destek alacağız. Kendi bilgi ve deneyimlerini aktaracaklar.

Biz altyapımıza değer verip, altyapımızdan yetiştirdiğimiz futbolcuları satarak kulübe para kazandıracağız. İnşaat ve diğer yerlere yan gelir olarak bakmamız gerekiyor.

Bu yola çıkarken Hüseyin Akdemir’in ön plana çıkarılmasıyla ilgili en ufak bir tereddütüm, sıkıntım yok. Bursaspor için iyi olabilecek ne varsa, akil ortamda bunun sağlanacağı her türlü birleşmeye de hazırım.

Lemi Keskin hariç diger aday arkadaşlarla da görüştük. Herkesle görüşmeye, konuşmaya açığız. Ortak amacımız Bursaspor olması lazım. En ufak bir menfaat, en ufak başka bir duygu içimizde yok.

İlk önce nerede durmanız gerektiğini bilmelisiniz. Öyle anlar vardır ki 100 liraya alamayacağınızı 10 liraya alabilirsiniz. Doğru zamanda doğru yerde olmak gerekir.

Benim İstanbul ayağı dediğim yerde, Bursaspor’a yardımı dokunacak noktalarda insanlar var. Bunlar da üst düzey spor ayağı olan insanlar. Biz duruşumuzu bozdurmayız. Bursasporumuzu zor durumda bırakmayız.

Menejerlere para kaptırmayacağımızı düşünüyorum. Bazı insanlar bazı insanlara yanlış yapabilirler. Ama bazı insanlar bazı insanlara yanlış yapamazlar. O yanlış yapan insanın kime yanlış yaptığı önemli.

Çalışmayacağız, atacağız diye böyle bir söylemim yok. Silip atmıyorum ama çalışırsak da asla ve asla yanlış yapmalarına müsade ettirmeyeceğiz. Bu konularda çok iyi destek alacağım için söylüyorum. Dışarıdan çok büyük destek alacağız.

Kaynak : Bursa.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ