Yönetim

Mesut Mestan’dan transfer ve teknik adam açıklaması!

Bursaspor’un tek başkan adayı Mesut Mestan, “Bizim Pazartesi günü resmi olarak görevimiz başlayacak. Görüştüğümüz teknik adamlar var. Futbolcular da var. İnşallah mazbatayı aldıktan sonra camiaya uygun, uyumlu teknik ekip ve futbolcuları bir bir transfer edeceğiz” dedi.
Radyospor’a bağlanan Bursaspor’un tek başkan adayı Mesut Mestan dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Mestan şunları söyledi: “Geçmiş dönemlerde şampiyonluk dahil, yönetim kurullarında bulundum. Kulübe hizmet ettim. Bursasporlu oluşumuz ön plana çıktı, ağır bastı. Çok büyük bir camiayız. Olumsuz havanın üstesinden geleceğimize eminim.

olunca ilk yapmak istediğiniz şey nedir?

“Bizim transfer tahtamız kapalı. Öncelikle onu açtırmak. Bize uygun oyuncular almak ve daha sonra Spor Toto Süper Lig’de geri dönmek istiyoruz. Bizim olmamız gereken yer Spor Toto Süper Lig’dir.”

Bursaspor’un problemlerini nasıl aşmayı planlıyorsunuz?

“Mali problemler sadece bizim değil, Türk kulüplerinin sorunu. Kulüplerimizin hepsi dar boğazda. Bununla ilgili önlemler ve devlet büyükleri tarafından zaten alınacak. Bu süreci hep birlikte aşacağız.”

Teknik direktör ve transfer konusunda neler yapacaksınız?

“Bizim Pazartesi günü resmi olarak görevimiz başlayacak. Tabi ki görüştüğümüz teknik adamlar var. Futbolcular da var. İnşallah mazbatayı aldıktan sonra camiaya uygun, uyumlu teknik ekip ve futbolcuları bir bir transfer edeceğiz.”

Mesut Mestan, Ay’a hesap soracak mı?

“Ali Ay’a hesap soracak mıyım? Bu tabi ki bizim iç bünyemiz. üyelerimiz neyi düşünüyor o önemli. Biz de camiamızın isteği doğrultusunda gerekeni hep birlikte yaparız.”

Mesut Mestan’ın yönetim kurulu ne kadar güçlü?

“Güçlü bir yönetimimiz var. Yöneticilerimizin hepsi bir cengaver. Önemli olan hepimizin Bursaspor için koşturması. Biz Bursaspor’a başkanlık ve yöneticilik yapmak için gelmiyoruz. Bursaspor’un hizmetkarı olmaya geliyoruz.”

Bursaspor taraftarlarına ne vadediyorsunuz?

“Camiamız ve taraftarımız güçlüdür. Şu anda hepimiz üzüntülüyüz. Şampiyon bir takım 1. Lig’de. Ama gerçekler bunlar. Takımımızı Süper Lig’e çıkarmak istiyoruz. Süper Lig gelirleriyle 1. Lig’deki gelirler arasındaki farklılıkları da araştırdık tabi ki.”

Zorlukları aşmak için şehrin ileri gelenleriyle nasıl bir yol haritanız olacak?

“Kentin dinamiklerini harekete geçirmek için tabi ki harekete geçtik. Tabandan tavana herkese ihtiyacımız var. İstişarelerimiz, görüşmelerimiz devam ediyor. Göreve geldikten sonra gereken tüm adımları atacağız. Bursaspor hak ettiği yerde olsun istiyoruz.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün