Yönetim

Recep Bölükbaşı Bursaspor’u zarara uğrattı mı? Bilirkişi kararını verdi…

Recep Bölükbaşı yönetimi hakkında 3 uzman kişinin hazırladığı bilirkişi raporu yayınlandı. Raporda, kulübü zarara uğratma, sahte belge düzenleme ve haksız mal edinme gibi bir bulguya rastlanmadığı bildirildi.

MAHKEME KARARI BOZMUŞTU

’da mevcut başkan Ali Ay yönetiminden önce görev yapan Recep Bölükbaşı yönetimi genel kurulda ibra edilmemiş, konu hukuksal bir boyut kazanmıştı. Bursaspor’un avukatı Jale Demir, Recep Bölükbaşı ile birlikte 22 kişi hakkında ‘Görevi kötüye kullanmak, ihmal ve zimmet’ suçlarından savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusunda, Bölükbaşı ile ekibinin 16.05.2013-19.01.2016 tarihleri arasındaki yaptıkları icraatlar yer alıyordu. Görülen davada takipsizlik kararı çıkmış, bu karar 5. Sulh Ceza Hakimliği tarafından bozulmuştu. Bölükbaşı dönemiyle ilgili iddiaların 3 bilirkişi tarafından incelenmesine karar verilmişti.

ZORUNLULUĞA DİKKAT ÇEKİLDİ

Emekli Sayıştay Uzman Denetçisi Kenan Tepe, Hukuk Uzmanları Korhan Perek ve Nuh Çetinkaya’dan oluşan bilirkişi raporu yayınlandı. Bilirkişinin Recep Bölükbaşı dönemi hakkında yaptığı incelemeyle ilgili hazırladığı raporun sonuç bölümünde, “Bursaspor Kulübü Derneği’nin eski yöneticileri olan şüphelilerin eylem ve işlemlerinin spor ekonomisinin zorunlulukları ve şartlarına bağlı olarak gerçekleştirildiği, derneği zarara uğratma kasıtlarına işaret eden somut bilgi ve belge bulunmadığı, derneğe ait bir şeyi mal edinmedikleri, sahte belge düzenlemedikleri ve kullanmadıkları kanaatine varıldığı belirlendi” ifadelerine yer verildi.

İşte o rapor;

Kaynak : Bursahakimiyet

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün