Timsah Arena için 41 milyon TL ödenecek..!

Dünyanın heyecan veren ilk 10 stadyumu arasında gösterilen Timsah Arenanın yeri konusunda açılan davada uzlaşma sağlandı. Yer sahibinin açıp kazandığı bedel tespiti ve el atma davası sonrasında Bursa Büyükşehir Belediyesi faiziyle birlikte 41 milyon lira ödemeyi kabul etti.

  • 10 Şubat 2018
  • 103 kez görüntülendi.
Timsah Arena için 41 milyon TL ödenecek..!

Dünyanın heyecan veren ilk 10 stadyumu arasında gösterilen Arenanın yeri konusunda açılan davada uzlaşma sağlandı. Yer sahibinin açıp kazandığı bedel tespiti ve el atma davası sonrasında Büyükşehir Belediyesi faiziyle birlikte 41 milyon lira ödemeyi kabul etti.

Her ne kadar resmi adı Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadyumu olsa da taraftarının ‘Timsah Arena’ olarak adlandırdığı stadyumun kurulduğu alanın büyük bölümü Gençlik ve Müdürlüğü’ne aitti. Ancak, bölgede kamunun yanı sıra şahıs arazileri de bulunuyordu. sahiplerinden bazılarıyla anlaşma sağlanırken Şeyma Alp isimli yer sahibi ile anlaşma yapılmadan inşaata başlandı. İnşaatın yükselmesiyle birlikte bedel tespiti ve el atma davası açan Şeyma Alp, davayı kazandı. Mahkeme Alp’e, belediyenin 30 milyon ödeme yapmasına karar verdi. Büyükşehir Belediyesi bu karara etti. Ancak dava karara bağlandığı için üzerine her ay faiz bindi. sahibi Şeyma Alp ile Bursa Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz günlerde anlaşarak fiyatta uzlaşmaya gitti. Bursa Büyükşehir Belediyesi Alp’e daha önce itiraz ettiği 30 milyon için faiziyle birlikte 41 milyon lira ödemeyi kabul etti.

Kaynak : Bursa.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ