Yönetim

Yönetimin değil, delegenin dediği oldu

Ali Ay yönetiminin hazırladığı yeni tüzük büyük bir darbe yedi ve kritik maddeler oy birliğiyle kabul edilmedi. Halka arz ve borsa teklifinin önü kapandı, tüzükten çıkarıldı. sayısı ise 8 asil, 5 yedek üye olarak değil, 13 asil, 6 yedek şeklinde değiştirildi.

Genel Kurulu dün akşam Merinos Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını İlhan Parseker yaptığı ve 625 üyenin katıldığı Genel Kurulda oldukça hareketli saatler yaşandı.

Ali Ay yönetimi hazırladığı yeni tüzük büyük bir darbe yedi ve kritik maddeler oy birliğiyle kabul edilmedi. Genel Kurulda en çok tartışma 4.maddede yaşandı ve Bursaspor’da uzun süredir gündemde olan halka arz konusunun önü kapandı.

BORSA YOK

Yeni tüzüğe göre 4f maddesinde yazılı ‘yurt içinde ya da yurt dışında her türlü vakıf, ticari, şirket, iktisadi işletme, ve yatırım ortakları kurulabilir veya kurulmuş olanlar katılabilir. Bunların hisselerini, mevzuatın öngördüğü şekil ve şatlar dahilinde Borsa’da değerlendirebilir veya halka arz edebilir.’ maddesi tüzükten oy çokluğuyla çıkartıldı. Yaşanan bu gelişmenin ardından Bursaspor Başkanı Ali Ay, kongre salonunu terk etti. Başkan Ali Ay, yaklaşık 30 dakika sonra tekrar salona geri döndü.

İŞTE YÖNETİCİ SAYISI

17.maddenin de üzerinde tartışmalar yaşandı ve oy çokluğuyla kabul edilmedi. Divan Başkanlık Kurulu’nun vermiş olduğu önergeyle b-c-d mendinde geçen 2 günlük süre 7 gün olarak kabul edildi. Buna göre Bursaspor Genel Kurullarında Başkan adaylarının listelerini teslim etme süresi Ali Ay yönetiminin istediğinin aksine 7 gün oldu. Yönetici sayısı da yeşil beyazlı yönetiminin talep ettiği gibi olmadı ve 13 asil, 6 yedek olarak değiştirildi. Ali Ay yönetiminin teklifi 8 asil, 5 yedek üyeydi.

Kaynak : Olay

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün